Menu

W jaki sposób wyciągnąć się z mokradła?

16 czerwca 2016 - Bez kategorii
W jaki sposób wyciągnąć się z mokradła?

Mnogość pojazdów mechanicznych terenowych zaopatrzonych jest seryjnie w wyciagnik. Dzięki temu wyekwipowaniu możemy bez trudności doradzić sobie z sprawą, kiedy auto ugrzęźniesz nam w błocie i nie daje rady sam jeden odjechać. Niemal wszystkie wyciągarki samochodowe używają napęd elektryczny. Istnieje niejaki nieważny odsetek wyposażeń, jakie napędzane są otwarcie od motoru, ale nimi nie zdołamy się frapować.

Wyciągarka
Wyciągarka samochodowa jest wyposażeniem względnie banalnym w używaniu, aczkolwiek powinno się potrafić fundamentalne zasady jej obsługi. Utknięcie auta w środku bagna, na boku od cywilizacji, zawsze jest sprawą nerwową. W takim przypadku to co zdradza się proste i wyraźne może obecnie takie nie znajdować się, w związku z tym warto uprzednio nauczyć się używania i poddać próbie działanie wyciągarki, co znacząco uprości nam pracę. W rzeczy samej do używania wyciągarki pożądamy jakiegokolwiek punktu zaczepienia. Najlepiej przetestuje się w tym miejscu odpowiednio opasłe drewno, jednak jeżeli jesteśmy w otwartym polu okoliczności lekko się komplikują – w tamtym czasie wyciągarka nam nie odciąży, chyba żeby w otoczeniu leży przykładowo jakikolwiek wielki głaz (lub drugi auto), do którego będzie można banalnie podpiąć linkę. Opiszemy natomiast alternatywę z drzewem.

Wyciągarka samochodowa

Główne co trzeba uczynić, to rozluźnić stabilizację wału napedu wyciągarki. Dzięki temu będziemy odwinąć linkę, co w większości wyekwipowań zdołamy dokonać manualnie. Następnie bodajże zaczepmy ją do pniaka odpowiednio tęgiego drewna. Zadbajmy o właściwą część położenia przed samochodem, ażebym wyjeżdżając nie przypieprzyli w drzewo, którego użyjemy do wysuwania auta. Następnie wejdźmy do auta i naciśnijmy przycisk zwijania linki. Jeśli wyciągarka nie ma wystarczająco siły, wrzućmy bieg i próbujmy wyjechać, jednocześnie zwijając linkę. Z tego powodu odciążymy urządzenie i łatwiej wywleczemy się z grzęzawiska. Po skończonej akcji zgarnijmy linkę korzystając z motoru wyciągarki, zamocujmy ją i ubezpieczmy wał motoru urządzenia.