Menu

W jaki sposób nauczyć się tworzyć na maszynie. Kluczowe kroki {twojej|własnej||samodzielnej edukacji

14 lipca 2016 - Bez kategorii
W jaki sposób nauczyć się tworzyć na maszynie. Kluczowe kroki {twojej|własnej||samodzielnej edukacji

Nauka szycia na maszynie nie powinno być kłopotliwe. Grunt, by instruktor posiadał praktyke, a uczeń – wole.
Aby szyć ogólnie, trzeba okiełznać podstawy szycia na maszynie. Dobrze jest zacząć od maszyny, jaka posiada przynajmniej 4-10 ściegów. musimy się z nimi oswoić, przetestować, do czego służą poszczególne ściegi.
Nie ma po co na sam start porywać się na uszycie balowej sukni; nauka szycia na maszynie winna się zacząć od skrawków materiałów, które trzeba ze sobą zszyć w właściwy sposób. Żółtodziób nie powinien się frapować faktem, iż tworząc gotowe elementy, np. koszulki, coś mylnie zespoli i zepsuje tkanine. Do edukacji służą ścinki o bogatej grubości, wzorze i fakturach.
Analogiczne zszywanie odpadów przyzwoli początkującemu na jeszcze jedną rzecz: okiełznanie się z machiną, jej szybkością. Jeśli uczeń tego nie uczyni, będzie miał duże problemy: wpierw trzeba poznać sprzęt, a w dalszym ciągu rzeczywiście spożytkować je do pracy. To tak jakoby przekazać dziecku widelec i nie pokazać, do czego służy. Dziecina będzie widelcem podkopywał dziurki w piasku i przekłuwał zasłony, a nie do tego wszak stworzono ten przedmiot.

nauka szycia na maszynie

Gdy już początkujący okiełzna się z maszyną do szycia i jej zależnościami, być może zacząć od prostych spraw, np. od obrzucenia overlockiem obrusa lub prześcieradła. Nabierze umiejętności w szyciu długich odcinków i wyszkoli się w obsłudze maszyny.
W następnym etapie może zająć się obszywaniem bardziej powikłanych postaci, np. przeszywaniem przykrótkich odcinków, które potrzebują właściwego owładnięcia sprzęgła maszyny czy wszywania w siebie elementów.
Porządnie jest również, żeby uczeń był zmotywowany do szycia na maszynie, Przykładem miał konkretny cel. Jeżeli kobieta pragnie stać się krawcową, ma świadomość, iż szyjąc ręcznie wiele nie spełni się; dla takiej postaci maszyna będzie każdego dnia najważniejszym kompanem.