Menu

Satysfakcjonujące tkaniny obiciowe

19 lipca 2016 - Bez kategorii
Satysfakcjonujące tkaniny obiciowe

skaj

eko skóra

Wyroby ze skóry ekologicznej, nazywanej także dermą bądź skajem są bardzo atrakcyjne w praktycznie wszystkich sezonach, chyba mnóstwo osób posiada w szafie pewien element odzieży sporządzoną z takiego materiału. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę, że eko skóra jest eko wyłącznie jeśli chodzi o aspekt cierpienia zwierząt. Wyrób ten jest zupełnie syntetyczny i nie jest łatwy w utylizacji, co oddziałuje na zatruwanie środowiska.

Skaj stosuje się głównie w tapicerstwie, także do wyrobu ubrań (przeważnie spódnic, kurtek, butów lub sukienek), okładek książek, kosztowności (bransoletek), bądź pozostałych dodatków (zwłaszcza tanich torebek bądź rzemyków, jednak w towarach z wyższej półki także występuje). Plusem tegoż materiału będzie niższa cena w zestawieniu z naturalną skórą, a także to, że uciążliwie zidentyfikować, iż skóra nie będzie oryginalna, widać to dopiero od spodu. Ale patrząc z innej perspektywy skaj nie przepuszcza powietrza a także nie absorbuje wody, dlatego ubierając bluzkę czy buty ze skaju w ciepły dzień powinniśmy mieć na uwadze to, iż możemy się w nich dość mocno zgrzać. Wskazane jest mieć również na uwadze wytrzymałość skóry. Ta prawdziwa jest o wiele bardziej wytrzymała od sztucznej, kłopot tkwi w tym, iż prawdziwa skóra będzie cięższa. Eko skóra skłonna jest do pękania już w niedługim czasie od zakupu artykułu.

skaj

Nabywając strój czy meble trzeba uważnie patrzeć, czy mamy do czynienia z eko skórą, czy ze skórą naturalną, nieraz interesanci nie do końca wiedzą, iż artykuły, jakie kupują nie będą wykonane ze skóry naturalnej. Można to rozpoznać w szczególności po wartości. Pechowo dla nas, producenci żerują na niewiedzy klientów. Wiedza, że produkt zrealizowany jest ze skaju nierzadko jest zdefiniowana bardzo małym druczkiem, lub także oszukańcza: Leather-tex, textil-leather. Sprzedawcom, jacy nie deklarują jasno z jakiego materiału wykonany jest wyrób nie powinniśmy ufać.