Menu

Rolety nad drzwiami – montować czy nie?

25 czerwca 2015 - rolety
Rolety nad drzwiami – montować czy nie?


Nadzór dóbr osobistych i mienia staje się niezmiernie istotna, w dobie raz za razem częstszych napadów. Okazuje się, iż istnieje nieco wypróbowanych patentów, za pośrednictwem których wolno ochronić własne mieszkania przed rzezimieszkami i łupieżcami. Jednym z nich są rolety antywłamaniowe. Utworzone są z substratów stalowych. Mogą być pomalowane na jakiś odcień z palety. Osiągalne są zarówno zasłony w odcieniach przypominajacych drewno, jakie z łatwością można przystosować do barwy okien i drzwi zewnętrznych.
Rolety antywłamaniowe są znacznie lepsze niż wewnętrzne zasłony. Nie tylko dostarczają pełną prywatność i umożliwiają nawet 100% zaciemnienie we wnętrzu pomieszczeń, mimo to też są nader użyteczne i nadzwyczajnie się prezentują w każdym domu i w niejednym mieszkaniu.
Rolety zewnętrzne mogą być instalowane na kilka różnych sposobów. Przede wszystkim wolno je założyć nad oknami, w czasie wymiany okien. W takim razie uszczupli się nieco blask w przestrzeni okiennej, zwyczajowo o około 20 cm. Prowadnice odszukają się na ościeżnicach okiennych. Drzwi gliwice będą wyglądały znacznie lepiej z roletami.
Drugim sposobem montażu rolet obrzeżnych jest ich składanie na ścianie, tuż nad oknem. W takim przypadku skrzynka żaluzji sterczy o około 20 cm, jakkolwiek rezultat ten da się zrównać przez wykorzystanie porządnie grubej powłoki docieplenia styropianowego.
zasłony peryferyjne metalowe możemy kupować wraz z mechanizmem sterującym, dzięki czemu będzie można rozwierać i ryglować rolety przez klik na jakiś guzik na dobrym pilocie.