Menu

Olejki do masażu i ich dobroczynny wpływ na nasze ciało.

10 stycznia 2017 - Bez kategorii
Olejki do masażu i ich dobroczynny wpływ na nasze ciało.

Koniec tygodnia w salonie piękności to wspaniały wypoczynek pewno dla każdej kobiety. Niewątpliwie poddawanie się zabiegom relaksującym swoje ciało to najlepsze, co możemy sobie fundnąć. To chwila, kiedy możemy zahamować tempo egzystowania i odprężyć zapracowane i zestresowane mięśnie. W gabinetach odnowy biologicznej czekają na nas nie tylko kuracje dla ciała, ale także dla ducha. Nie wszyscy albowiem znają zbawienny wpływ aromatów na swój organizm. Aromaterapia jest dosyć powszechna, natomiast nie jest na ogół stosowana. A to oczywiście odmiana relaksacji, która najbardziej rozluźnia oraz wzmacnia zmysły. Łagodne aromaty w powietrzu to gwarancja porządnego relaksu, a wszak właśnie po to udajemy się do spa.

naturalne olejki eteryczne

W aromaterapii używane są przeróżne rodzaje zapachów. Na ogół wykorzystywane są naturalne olejki eteryczne, jakie mają nie tylko ładny, ale i stały, a zarówno długo utrzymujący się zapach. Taka kuracja olejkami wykorzystywana jest przy okazji masaży. To dodatkowa relaksująca dziedzina, bez której trudno obyć się w salonach piękności.

olejki eteryczne

Istnieją różne rodzaje masażu – relaksacyjne, całego ciała albo różnych części ciała, w tym twarzy. W ofercie dużej liczby spa jest nawet masaż tajski bądź wykorzystujący do tego celu różne przedmioty. Przykładowo masaż gorącymi kamieniami, masowanie bambusem lub masaż chiński, w jakim stosuje się specjalne bańki. Aczkolwiek bez względu na to który typ wybierzemy, istotą jest olejek do masażu. Wykorzystywany jest w każdym salonie i od swoich preferencji zależy jego zapach. Jest to również składnik kuracji ciała. Umożliwia nie jedynie na lepsze efekty masażu oraz relaks płynący z unoszącego się w powietrzu ślicznego zapachu, ale także nawilża cerę. Dzięki temu staje się ona łagodna i wypielęgnowana jak nigdy wcześniej. Rezultat utrzymuje się dłuższy okres, gdyż olejek przesiąka do głębszej powłoki naskórka.