Menu

Nowoczesne sposoby rehabilitacji

1 sierpnia 2016 - Bez kategorii
Nowoczesne sposoby rehabilitacji

Coraz to częściej wielu ludzi postanawia na używanie niechirurgicznych metod kurowania, jeżeli tylko mają taką ewentualność. Dzięki dzisiejszym technikom jest na to sposobność i wielu osób z zapałem z niej korzysta.

komora hiperbaryczna

W przypadku wielu wielorakich schorzeń, niedomagań, urazów bądź nawet ran promuje się tlenoterapię. Będzie to nieinterwencyjna kuracja, w ciągu której badany ostaje wystawiony na działanie tlenu pod dużym ciśnieniem. Analogicznym kuracjom służą oczywiście komory ciśnieniowe. Zdołają one zostać przeznaczone dla pojedynczej lub nawet wielu osób. Wykonywane są z porządnych gatunkowo półproduktów – z plastiku, jaki będzie transparentny bądź z metalu. Pacjent w komorze zdoła odnajdować się w pozycji spoczywającej lub poziomej, może się w tym czasie zrelaksować, odpocząć, a choćby poczytać książkę bądź gazetę. W czasie takiego zabiegu pacjent jest pod pieczą doktora bądź sanitariuszki oraz operatora technicznego, z którym non stop podtrzymywany jest kontakt wzrokowy oraz głosowy. Zabieg jest pewny, monitorowany.

Tego rodzaju kuracja wspomaga wdrożyć tlen do wszystkich komórek całego organizmu, a przy użyciu podwyższonemu naporowi zdoła przedostać się do miejsc, skąd przeciętnie byłoby to trudne, inaczej do np. ran. Taka rehabilitacja powoduje, iż zgęszczenie tlenu w organiźmie rośnie, tkanki ciała, które nie funkcjonowały dotąd porządnie pozostają wzbudzone. Ciśnienioterapia za pomocą komory znacznie aktywuje regenerację osłabionych tkanek, dodatkowo dzięki niej rany goją się szybciej i w ogólności pomaga poprawić funkcjonowanie całego naszego organizmu a także jego funkcji fizjologicznych. Szczególnie przydaje się przy dopomaganiu leczenia zawałów, łagodzeniu stanów chorobotwórczych przeróżnego pochodzenia czy zakażeń uczynionych bakteriami. Analogiczna terapia zdoła także w ograniczonym stopniu choćby zahamować przebieg posuwania się w latach ciała.
Źródło: www.enpol-ltd.pl