Menu

Mało danych o gadżetach

17 czerwca 2016 - Bez kategorii
Mało danych o gadżetach

W dobie smartfona, neta, selfie oraz smartwatcha, gdy informacje obiegają kule ziemską w tempie szybszym aniżeli szybkość światła, z trudnością staje się funkcjonować bez prawidłowego sprzętu. Forma zdjęć posunęła się do przodu tak niezwykle, że oglądając rodzinne obrazki sprzed kilku zaledwie lat, nie zdołamy się temu nadziwić. Obecnie dysponowanie telefonów komórkowych nie jest już wykwintem, a nieodzownością. W telefonie zawarte bywa tak mnóstwo opcji i aplikacji, że niewiele poza nim pragniemy. Nawet parametry przyrządów fotograficznych są bardzo wyborne i niejednokrotnie zdarza się, że postać zdjęć ze smartfona dorównuje zdjęciom robionym zawodowym przyrządem fotograficznym. Był okres, kiedy robienie zdjęć samemu sobie było w złym guście i cechowało zazwyczaj tandetnie ubrane nastolatki z wydętymi ustami (tzw. „dziubkiem”). Współcześnie pstrykanie selfie nie jest aktualnie żenadą, a zamieszczanie ich na portalach społecznościowych stało się powszechne nawet wśród celebrytów.

selfie stick
Kij do selfie jest gadżetem niezbędnym, jeśli potrzebujemy, żeby nasze selfie było dobrej jakości. Nie ulega wątpliwości, iż frontowa kamerka w aparacie nie robi fotografii dobrej postaci, a selfie stick posiada wmontowane lusterko, przy użyciu czemu zrobimy sobie zdjęcie kamerą główną. Selfie stick zezwala na wyborne kadrowanie, zapisanie jedynie tych fragmentów, jakie pożądamy żeby były widzialne na fotce. Kij do selfie dodaje nam precyzji w czasie fotografowania zdjęć. Reguła działania kija do selfie bywa łatwa. Większość z nich scala się ze smartfonem poprzez BLUETOOTH, a na rączce posiada guzik, służący do robienia fotek. Wystarczy zamocować aparat telefoniczny w dobrym położeniu, wysunąć rączkę na odpowiednią długość, ładnie się uśmiechnąć i … pstryk. Posiadamy ładne selfie, gotowe do wrzucenia na INSTAGRAM.


Selfie stick to must have tego sezonu! Obiektywy do smartfona to kolejny ciekawy gadżet dla maniaków fotografii. Zezwalają w szybki oraz łatwy rodzaj polepszyć postać zdjęć robionych telefonem. Regularnie bywają wyprzedawane w kompletach: makro, rybie oko a także szerokokątny. Takie obiektywy do smartfona to kapitalna zabawa!