Menu

Jaka karma dla Twojego psa?

28 sierpnia 2014 - Bez kategorii

Zwierzaki domowe są źródłem wielu frajd dla swoich posiadaczy. Wypada niemniej pomnieć o tym, iż wszelki pupil pokojowy jest nieco wymagający i potrzebuje od własnego posiadacza stałej protekcji i troskliwości. Zwierzątka należy harmonijnie żywić, kąpać, umożliwić im położenie do kimania itp.  Pamiętajmy, że kupując sobie zwierze musimy zaopatrzyć się w odpowiednie karmy dla zwierząt.
W związku z tym każdą wolę o nabyciu zwierzątka trzeba nadzwyczaj prawidłowo przemyśleć. Trzeba pamiętać też o tym, że mienie zwierzaka w mieszkaniu to spory koszt. Sumpty zakupu karm dla zwierzaków to sumpt blisko nawet kilkudziesięciu złotych miesięcznie. W najwyższym stopniu modnym zwierzątkiem pokojowym jest niewątpliwie piesek.

Na psa decydują się przeważnie osoby samotne oraz rodziny z maluchami. Pieski można nabyć w markecie zoologicznym czy od hodowcy. Jeśli rozmyśla się o kupnie wytrawnego zwierzaka to trzeba się szacować z tym, iż może to być to poważny nakład pieniężny. Rodowodowy psiak może kosztować nawet kilkaset tysięcy złotówek. Pieski mogą być duże oraz drobne. Jedne mają sporą sierść, inne przykrótką. Są psy specjalnie dopasowane dla rodzin z dzieciaczkami. Czworonogi tej odmiany ras, np. bernardyn bądź jamnik są wybitnie troskliwe w związku do dzieciątek. Są podległymi kumplamizabaw oraz śmiałymi opiekunami tycich dzieciaków. Inne rasy czworonogów, jak np. dobermany bądź rottweilery są dość groźne dla ludzi. Powinno się pomnieć, o tym, żeby idąc z nimi na spacer zawsze zabierać ze sobą smycz oraz kaganiec. Groźnych ras psiaków prawidłowiej nie trzymać, podczas gdy w mieszkaniu istnieją drobne dzieci.Podobnie modne co psy są kotki. Wolno wśród nich wyróżnić kiciusie podwórkowe, jakie mieszczą się realnie nieomal w wszelkim domu na wsi. Można podobnie odszukać kotki rasowe, z którymi podróżuje się na pokazy zwierząt. Kiciuś zawsze chodzi własnymi drogami wobec tego nie można go drobiazgowo dopilnować tak, jak np. psiaka. Koty nader doceniają gdy codzienny posiłek oczekuje na nich o tej samej porze. Z wielką chęcią napiją się mleka czy zjedzą pokarm z puchy, który jest przygotowanych z myśleniem o nich. Koty podwórkowe zaprzątają się dodatkowo łowieniem myszy, wskutek czemu w każdym domu są niesłychanie przydatne. Posiadając psa lub kota zadbajmy także o ich odpowiednią dietę. Pamiętajmy, że karma dla psa nie nadaje się dla kota!