Menu

Góry nie tylko zimą

13 lipca 2015 - Turystyka
Góry nie tylko zimą


Z nadciągnięciem lata, wiecznie frapujemy się, gdzie się wybrać na urlop. Statystycznie organizujemy podróż nad morze, bo pragniemy się ogrzewać na leżaku i zażywać nadmorskich kąpieli. Jeżeli ubóstwiamy spędzać czas aktywnie, łazimy na wędrówki, wypożyczamy kajaki, albo bierzemy lekcję windsurfingu. Czy rozważyliście jednak o latku w górach?
Ferie zimowe oraz Sylwester to pora, jak górale zaznają najogromniejszy najazd podróżników. Ośnieżone góry zwalają na kolana swym czarem, hobbyści narciarstwa czy deski mogą w końcu pojeździć po stokach. Podróżnicy zjeżdżają się w góry, iżby wziąć uczestnictwo w kuligu uwieńczonym ogniskiem w pięknej scenerii. Nawet Ci, co twierdzą, iż gór nie uwielbiają, nie mogą zanegować, że przyodziane w białą warstwę śniegu drzewa grzbiety mają nieposkromiony urok. Z radością popijają wszelkiego typu grzańce podziwiając widoki z okien.Schroniska w górskich krainach są wypchane po kresy, przemarznięci wędrowcy opowiadają sobie wrażenia ubiegłego dnia przesiadując przy kominkach.
Wróćmy tymczasem do lata. Czemu by nie pojechać w góry w lipcu, bądź sierpniu, gdy jest ciepło? Jest zdecydowanie skromniej podróżników aniżeli zimą, a należności najmu domku lub pokoju hotelowego są znacznie niższe. Górskie krainy wyglądają również rewelacyjnie. Różnica polega ledwo na braku śniegu – natomiast zielone korony drzew wspaniale pnące się na górzystych zboczach są równie niezapomnianym widokiem. Oczywiście nie pojeździmy na nartach. Jednak możemy kluczyć po szlakach! Dobre buty, teczka, butelka wody i możemy rozpocząć przygodę życia. Bez wątpliwości powinno się pamiętać, że w nikczemną pogodę (a ta sprosta przeistoczyć się w parę minut!) górskie krainy potrafią być niebezpieczne. Wiecznie zamierzając iść na wędrówkę powinno się wymierzać siły na cele. Dla tych co miłują się opalać czekają leżaki, a Słońce w górach opala gorliwiej aniżeli nad morzem.Apartamenty w górach to kapitalna możliwość na odpoczęcie w górskich krainach.
Dodatkową wartością gór w lecie jest to, iż drogi nie są zaśnieżone, a co za tym idzie, nam zagrażające. Jeżeli ledwie w takim przypadku mamy wóz, nie musimy się martwić o łańcuchy na koła, lub opony zimowe – zdołamy samorzutnie wejść do samochodu oraz rozpocząć podróż.