Menu

Czy w ciągłym biegu, pamiętamy o zdrowiu?

19 maja 2015 - zdrowie
Czy w ciągłym biegu, pamiętamy o zdrowiu?

W nawale codziennych spraw, pochwyceni nieprzerwanym nadzorowaniem otaczającej nas rzeczywistości, wtłoczeni w schemat obowiązków i zdziwieni szybkością uciekania kolejnych dni i tygodni, niezmiernie wielokrotnie zapominamy o zadbaniu o własne zdrowie. Zdecydowanie nazbyt często.
To poniekąd zrozumiałe. Nieustannie wszak mamy tyle na głowie, oczekuje na nas całe zatrzęsienie spraw, które musimy dokonać jak najprędzej. Wydaje nam się, że akurat kwestie zdrowotne możemy zostawić do rozwikłania na później. Albowiem nie ma nad nami szefa, który by nas z nich rozliczył, bo nikt nas nie pogania i nie upomina, bo nikt nie określa koniecznego czasu realizacji. Wydaje nam się, że za przeciąganie w czasie weryfikacji własnego zdrowia nie żadna nagana, czy strata premii. Jednak, nic bardziej błędnego.
To nasz organizm jest naszym szefem. Może okazać się szefem nadzwyczaj surowym i nieubłaganym. Jeśli przegapimy nadający się moment, zdarzyć się może, że „naganą” za to będzie bezpowrotna utrata zdrowia.
Najczęściej wymyślamy zatrzęsienie wymówek: że na wizytę u doktora trzeba długo czekać, a umówienie się prywatnie zbyt wysoko kosztuje; że nie mamy czasu; że dzisiaj jesteśmy zmęczeni, ale pójdziemy za tydzień. Wiele firm oferuje swym pracownikom
opieka medyczna . Jest to rozwiązanie eliminujące niektóre z tych wymówek. Za posługi w ramach pakietu medycznego zawarowanego przez pracodawcę nie musimy dodatkowo opłacać. Czas wyczekiwania na wizytę nie winien zaś być długi. Ogół procesu umawiania wizyty i przebycia jej jest z pewnością mniej kłopotliwa od podobnych czynności wykonywanych poza pakietem.
Pakiet medyczny upraszcza użytkowanie z usług lekarskich, wykonywanie typowych badań, trwałą kontrolę nad zdrowiem własnym i bliskich osób. Poszukując nowego zatrudnienia, nie zaszkodzi stwierdzić, czy firma, w której pracą jesteśmy zainteresowani, proponuje zatrudnionym pracownikom pakiet medyczny. Mając do dyspozycji taki pakiet usług medycznych na pewno nagminniej będziemy z nich korzystali i dzięki temu odpowiedniej zadbamy o swoje zdrowie.